Kanada dil okulları programları öğrencilerin en sık ilgi gösterdiği ve tercih ettiği eğitim programları arasında yer almaktadır. Özellikle “Kanada dil eğitimi ve çalışma izni var mı ?” sorusu sıklıkla soruluyor.

Kanada dil eğitimi ve çalışma izni bir arada olabiliyor mu ?” sorusu özellikle eğitim masraflarını çıkartmak isteyen öğrencilerce sorulmaktadır.

Kanada Dil Eğitimi Ve Çalışma İzni Var Mı ?

Yüksek eğitim kalitesiyle dikkat çeken Kanada , öğrencilere bir çok alternatif sunuyor. Belli yurt dışı programlarında çalışma izni vardır. Mesela ; Kanada üniversite programları  bunlardan yalnızca birisidir.

Ancak Kanada Dil Okulu programlarında çalışma izniniz ne yazık ki yoktur. Kanada devleti öğrencilerin yalnızca dil öğrenmelerini amaçlarını , eğitimdeki verimliliğin artmasını sağlamak için Kanada dil okulu programlarında çalışma izni vermemektedir.

Kanada Hangi Eğitim Programlarında Çalışma İzni Vardır ?

Eğitim programlarına katılan öğrencilerin genellikle haftada 20 saate yakın çalışma izinleri mevcuttur. Öğrencinin şahsi giderlerini karşılaması için gayet makul bir ücrettir.

Kolej, üniversite, master, doktora gibi eğitim programlarında yarım zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Birçok programda eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni, ardından göçmenlik hakkını elde edebileceksiniz.

Aşağıdaki Formu Doldurun: Ücretsiz Danışmanlık Hakkı Kazanın!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir