Kanada dil okulu vizesi türü eğitim almak istediğiniz süreye göre değişiklik göstermektedir. 6 aydan daha kısa programları ve 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli eğitim programlar olarak ayırmamız mümkündür.

Kanada dil okulu vizesi başvurusu yapılırken adımların doğru atılması gerekmektedir. Herhangi bir dil okulundan kabul almış dahi olsanız Kanada dil okulu vizesi sahibi olmadan eğitim almaya başlamanız maalesef mümkün değildir.

Kanada Kültür Merkezi hem Kanada dil okulu başvurusunda, hemde Kanada dil okulu vizesi alanında profesyonel danışmanlık hizmeti sağlayan özel bir organizasyondur. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Vizesi Hakkında Bilgiler

Vizede aranılan temel şart nedir?
Vizede aranılan temel şart, sizin niyetinizdir. Eğer, gitmek istediğiniz ülkeye yerleşmek, orada çalışmak, daha iyi bir yaşam kurmak niyetinde iseniz vize almanız neredeyse imkansızdır.

En Önemli Gösterge
Gelişmiş ülkeler, getirecekleri döviz ile ekonomilerine katkıda bulunacak kişilerin ülkelerine gelmesini istemektedir.  Vize almada en önemli gösterge, sizin veya ailenizin maddi gücüdür. Ekonomik gücünüz iyi ise, vize almanızda bir sorun yaşamamanız gerekir. Ekonomik gücünüz yeterli değilse, vize almanız o ölçüde güç olabilir.

Niyetinizi nasıl ispatlarsınız?
Vize almanız esnasında bu niyetinizi (ben dil kursuna gitmek istiyorum, ingilizce öğrenmem gerek, ülkenizi çok merak ediyorum, şöyle bir gezmek istiyorum vs) demek yeterli değildir. Niyeti gerçekten böyle olan da, olmayan da buna benzer şeyler söylemektedir. Niyetinizin ne olduğunu, vize başvurunuz sırasında ilgili konsolos sizi sorgulayarak öğrenmeye çalışacaktır.

Devamı İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-ogrenci-vizesi-almanin-puf-noktalari.html

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir