Kanada Toronto şehri öğrenciler ve turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda Kanada’nın en popüler ve en kalabalık şehri olma ünvanına sahiptir.

Kanada Toronto şehrini turist olarak görmek istiyorsanız: Karşınızda eşsiz manzaralar sizi bekliyor olacaktır.

Kanada Toronto Hakkında Bilgiler

Toronto şehir merkezini aşağıdaki video aracılığıyla daha yakından tanıyabilirsiniz.

Saat Farkı: 7 saat geri
Türkiye’den ulaşım: KLM, British, Lufthansa, vb ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabilir. THY, Delta, vb ile Amerika aktarmalı olarak da ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 12 saat
Şehir içi ulaşım: Metro (4 hat), Tramvay, Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül
Nüfus: 2,503,281
İklim:
Nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar soğuk fakat kuru, Yazlar sıcak ve nemli. Kanada’nın geneline göre iklimi ılıman sayılır. Bunun en önemli sebepleri, ülkenin güneyinde yer alması ve Ontario gölü yakınlığıdır.
Ekonomi:
Finans, Bankacılık, Medya, Basın-Yayın, 
Görülmesi Gereken Yerler:
 Toronto turistik yerler ve Toronto gezilebilecek yerler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.
Rogers Centre (stadyum) – Toronto Island Park – Harbourfront Centre (şehir merkezi) – Casa Loma (kale) – High Park – CN Tower (kule) – Yonge-Dundas Square (meydan) – Kensington Market – Centre Island (ada) – Chinatown (Çin mahallesi) – Old City Hall (tarihi idare binası) – New City Hall (şehir idare binası) – Ontario gölü – Little India (Hint mahallesi) – Ontario Place (eğlence merkezi) – Centreville Amusement Park (eğlence parkı) – Yorkville (eski bohem mahalle) 
Müzeleri:
Bata Shoe Museum (ayakkabı müzesi) – George R. Gardiner Museum of Ceramic Art (seramik müzesi) – Royal Ontario Museum (tarihsel müze) – Bay of Spirits Gallery (el sanatları müzesi) – McMichael Canadian Art Collection (sanat müzesi) – Art Gallery of Ontario (sanat müzesi) – Ontario Science Centre (bilim müzesi) – Textile Museum of Canada (Tekstil müzesi) – Toronto Aerospace Museum (uzay müzesi) – Museum of Contemporary Canadian Art (modern sanat müzesi) 

 

Kanada Toronto İklimi

Toronto’nun iklimi Ontario Gölü sayesinde ılıktır. Hatta Kanada’nın en ılıman şehri olduğunu söyleyebiliriz. Kış aylarında Toronto’da Kanada’nın bir çok şehrine göre çok daha ılıman ve sıcak geçmektedir.

Kış mevsiminde gündüz yüksek derece ortalaması donmanın bir kaç derece altındadır.  Bir kar yağınının 12 cm’i geçtiği pekte görülmemiştir.

Yaz mevsimiminde tam bir cennet olan Toronto, 25-30 C 77-86 F arasındadır. Yine de 32C-90F dereceye ve çok sık görülmese bile ortalama sıcaklığı geçtiği görülmüştür.

Kanada Toronto kış iklimi hakkındaki videomuzu izleyebilirsiniz. 

Toronto’da Yaşam Nasıldır

Öğrencilerin, turistlerin hatta göçmenlerin dahi seçmek istediği şehirlerin başında Toronto yer almaktadır. Bunun en önemli sebepleri arasında aktif iş potansiyeli yer almaktadır.

Kanada’nın ticari anlamdaki kalbi hiç şüphesiz Toronto’dur. Hemde Kanada’nın en büyük şehri olma ünvanına sahiptir. Aynı zamanda şehrin nüfusunun büyük çoğunluğu göçmenlerden oluşmaktadır. Bunun en büyük faydası oraya gittiğinizde yabancılık çekmeyecek olmanızdır.

Kanada Toronto’da Saat Kaç

Kanada’nın en popüler ve simge şehirlerinden birisi olan Torotonto, resmi kayıt olmamakla beraber Kanada’da en fazla Türkün yaşadığı şehirdir.

Toronto ile İstanbul arasındaki saat farkı +7’dir.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-toronto.html

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir