En iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada’da üniversite eğitim almak öğrencilerin hayallerini süslemektedir. Özellikle Kanada üniversitelerinde eğitim alındığı süre boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik hakkı tanındığını düşündüğümüzde Kanada üniversitelerinin neden tercih edilmesi gerektiğini çok daha iyi anlayabiliriz.

Özellikle üniversite eğitimi sonrasında iş bulma oranının Kanada’da çok yüksek olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kanada Üniversiteleri Hakkında Bilgiler

Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları Nelerdir ?

Öğrencilerin hayallerinden birisi olan Kanada üniversiteleri, YGS-LYS gibi bir sınavla alım yapmamaktadır. Öğrencilerin akademik ve sosyal yaşamdaki başarıları dikkate alınmaktadır.

Not ortalamaları, sınav puanları, katılım sağlanan sosyal aktivite ve gönüllü olarak görev alınan yardım/etkinlikler özellikle incelenmektedir.

Kanada’da iki farklı dil anadil olarak kabul görmektedir. İngilizce veya Fransızca bilgisi aranılan şartlar arasındadır. Diller için girilen akademik sınavlardan (IELTS,TOEFL gibi) istenilen puan; Okuyacağınız üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Bunun ilgili olarak lütfen iletişime geçin.

 Kanada üniversiteleri kabul şartları  hakkında bilgi almak için; 0 (212) 252 90 35 veya 0 (212) 252 90 36 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.


Kanada Üniversiteleri Fiyatları Ne Kadar 2019

Kanada üniversiteleri fiyatlarını etkileyen birçok farklı sebep bulunmaktadır. Eğitim alınacak süre, katılım sağlanacak eğitim programı ve seçtiğiniz üniversite gibi birçok farklı faktör Kanada üniversiteleri fiyatlarını etkilemektedir.

Üniversite tercihi yapılırken öğrencilerin karşısına birçok seçenek çıkmaktadır. Bu seçeneklerin neredeyse tamamında Kanada üniversite fiyatları farklılık göstermektedir.

Ortalama bir üniversitenin yıllık harç bedeli: 12.000 CAD ile 18.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada Üniversitelerinde Konaklama Seçenekleri Nelerdir ?

En önemli aşamalardan biriside şüphesiz konaklama seçenekleridir. Bu konuda Kanada üniversiteleri, öğrencilere birçok farklı seçenek sunmaktadırlar.

Sunulan bu seçeneklerin tamamı güvenilir ve konforludur. Ancak sunulan imkanlara göre maliyetleri değişiklik gösterir.

Konaklama seçiminiz maliyeti etkileyecek en önemli etkendir. Maliyetlerin her şehre hatta lokasyona göre dahi değişiklik gösterebileceğini unutmamakta fayda var. Şehir merkezine yaklaştıkça maliyetler artmaktadır

 Aile Yanında Konaklama: en sık tercih edilen yöntemdir. Kanada devleti ve eğitim alacağınız kurumun anlaşmalı olduğu bir ailenin oda kiralamasıdır. Genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Bu kültüre sahip olmamızdan dolayı öğrencilerin yadırgadığı oluyor. Ancak orayı pansiyon olarak kabul edebilirsiniz. Ortalama aylık maliyet akşam yemeği dahil 700-900 CAD aralığında değişiklik göstermektedir.

 Ev Kiralama: Tercih edilen ancak en masraflı yöntemler arasında yer almaktadır. Kiralayacağınız evlerin ücretini değiştiren en önemli faktör; Şehir merkezine olan uzaklığıdır. Aşağıdaki listede şehirlere göre ortalama ücretler yer almaktadır. Ancak bu ücretlerin altında veya üzerinde olabilir.

  • Toronto – CAD $1,900
  • Vancouver – CAD $1,950
  • Ottawa – CAD $1,300
  • Montreal – CAD $1,050
  • Edmonton – CAD $1,500
  • Calgary – CAD $1,600

Yurtta Konaklama: Bir başka alternatiftir. Sizler gibi uluslararası öğrencilerin kaldığı bu yurtlar: İnsanları daha yakından tanımak, arkadaş edinmek için biçilmiş kaftandır. 750-2000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Tabi buradaki şehirler ve merkeze olan uzaklık en önemli faktörlerden birisidir.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-universiteleri.html

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir