Kanada vizesi başvuruları gerçekleştirilirken adımların dikkatli atılması süreci etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Kanada vizesi red nedenleri 2018 yılında’da değişmemiş, özellikle kişilerin başvurularda kendilerini yeteri kadar ifade edememesi olmak üzere birçok farklı sebepten dolayı olumsuz yanıtlarla karşılaşmaktadırlar.

Kanada'nın Muhteşem Manzarası

Özellikle seyahatlerin ertelenmesi ve maddi zararla sonuçlanan bu süreçle tanışmamak için adımların dikkatli atılması gerekmektedir. Deneyimlerimiz ve tecrübelerimiz doğrultusunda; Kanada vizesi red nedenleri arasındaki en önemli maddenin: Hatalı veya eksik gerçekleştirilen başvurulardan kaynaklandığını açık yüreklilikle söyleyebiliriz.

Yüz yüze görüşme gerçekleştirmeyen Kanada Konsolosluğu, değerlendirmelerde hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve Kanada vizesi için gerekli evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme gerçekleştirmektedir.

Kanada konsolosluğunun istediği düzende, eksiksiz başvuru gerçekleştirmek için Türkiye’nin Kanada vizesi alanındaki öncü kuruluşu olan Kanada Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada Vizesi Red Nedenleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir